Prázdninová galerie

Záhada Růžového pantera

Pobytový tábor

 

 

PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ A KONTAKTY:

Hlavní vedoucí – Petra Goczalová, tel. 777 089 451
Zdravotník – Lucie Stará, 607 247 750
Oddílový vedoucí – Eva Maturová a Romana Reiblová

 

MÍSTO KONÁNÍ:

rekreační středisko Orientka , www.orientka.cz
Rekreační středisko Orientka, Potočná 100, Stará Ves u Rýmařova, 793 43

 

ODJEZD:

Začínáme v pondělí 31. 7. 2017 večeří. Odjezd vlastním autobusem okolo 14 hod. z ulice Lány, Brno-Bohunice,  naproti bývalé zahradnické škole, sraz 13.30 hod. Příjezd na RS Orientka cca 16:30 hod. Pokud bývá vašim dětem v autobuse zle, dejte jim prosím před cestou Kinedryl.

 

PŘED ODJEZDEM BUDEME VYBÍRAT :

potvrzení od lékaře „O způsobilosti dítěte k pobytu“,
potvrzení o bezinfekčnosti (List účastníka)  podepsat v den odjezduBUDE K DISPOZICI NA MÍSTĚ!!!!
kopii průkazu pojišťovny,

v případě, že dítě bere léky – vše v podepsané krabičce se seznamem používaných léků a návodem k použití.

Také můžete přibalit již napsané pohledy (ideálně očíslované), které budeme dětem rozdávat. Samozřejmě je možné zaslat pohled klasicky poštou 🙂

NEDÁVEJTE DĚTEM ŽÁDNÉ CENNÉ VĚCI ANI ELEKTRONIKU (mobily, tablety,…..)!Fotky z tábora spolu s krátkým textem, zde budeme uveřejňovat každý den.

 

PŘÍJEZD:

7.8. (pondělí) kolem 11.30 -12.00 hod. na ulici Lány. Pobyt končíme snídaní, na cestu děti dostanou svačinu. Předpokládaný odjezd z Orientky je 9.30 hod.

FOTOGALERIE ZDE.

Zprávy z prvního dne (pondělí 31. 7. 2017):

Cesta na Orientku proběhla bez problémů a i smutné děti během jízdy dostaly lepší náladu. Některé děti dokonce usnuly ?

Po příjezdu na Orientku byly děti rozděleny do pokojů následovně:

Simča, Kája, Julča, Lucka L.
Klaudie G. + Alena G.
Sára, Anna, Patrick
Petra G. (vedoucí) a Filip G.
Adam Vrbka, Dan R., Michal P., Adam F.
Lucka F., Anetka H., Adélka D., Kačka M., Eva P., Deniska F.
Jirka F. , Kuba M., Kuba K., Filip F., Matěj V., Toník

Po ubytování jsme se seznámili s okolím a už byla večeře. Po ní se děti dozvěděly, že se ocitly v detektivní škole Růžového pantera,  ale aby do ni byly přijati, je potřeba složit vstupní test. To se nakonec všem dětem povedlo a tak večer byly slavnostně přijaty mezi agenty – studenty na naší detektivní škole. Obdržely průkaz agenta a žákovskou knížku, do které budeme vše zapisovat ?

Děti byly rozděleny do 4 tříd dle věku:

4.třída: Sára, Jirka, Adélka S., Kuba M., Alena G., Lucka F., Julča

3.třída: Kuba K., Anetka, Simča, Kája, Filip F., Lucka L., Adélka D

2.třída: Kačka M., Anička H., Patrick, Adam, Filip G., Matěj, Adam F., Klárka

1.třída: Kristýnka, Toník, Dan, Míša, Evička, Deniska, Klaudinka

Zprávy z druhého dne (úterý 1.8. 2017):

Dopoledne, když jsme šli hrát hru do lesa, děti objevily hrůzný nález – lidskou ruku. Místo jsme ihned zajistili, ale než přijela policie měly děti možnost z velké dálky ruku obhlédnout, a protože jsme přece detektivní škola, tak si vyzkoušely sepsat hlášení, co všechno jsme na místě viděly a toto hlášení jsme pak předali policii (viz fotogalerie) Policie místo ohledala, a vzhledem k tomu, že děti i my jsme byly vystrašení tak nás při večerním telefonátu uklidnila – pachatele už znají a už není mezi živými. To byla asi hlavní událost dne. Dneska odešla první pošta a v ní se o událostech barvitě dočtete ?

 Kromě toho, jsme si stihli vyrobit agentské pláště s panterovými tlapkami, vyblbnout se v řece, dát hobla Julči, která měla narozeniny a večer jsme se podívali na film Růžový panter znovu zasahuje, abychom věděli, kdo to vlastně ten Růžový panter je.

Všechny děti jsou v pořádku a nikdo nijak výraně nesmutní.

Zprávy z třetího dne (středa 2.8. 2017):    

Dnes ráno hned po snídani, se za námi stavil místní instruktor s vytrženou stránkou z novin, kde se o nás píše – jak jsme pomohly Policii v pátrání (stránka viz fotogalerie), děti byly nadšením bez sebe. Vzhledem k tomu, že v článku je také napsáno, že pachatel je opravdu mrtvý, tak  děti i my  jsme klidní. Dopoledne jsme hledali Bigbosse a sestavovali jeho podobiznu, odpoledne jsme si užili trampolínu, horolezeckou stěnu a bazén. Večer se děti namaskovaly a hrály jsme sledovačku a schovávanou. Někteří si vzaly maskování k srdci a odmaskování jim poté trvalo dvakrát tak dlouho…. ?

Všechny děti jsou v pořádku a zítra si to zase užijeme!

Zprávy z čtvrtého dne (čtvrtek 3.8. 2017):   

Dnes  dopoledne se v naší agentské škole vyučovalo šifrování a když už jsme měli mozky zavařené, šli jsme se protáhnout do lanového centra a vyzkoušet další praktickou věc pro takového agenta – lukostřelbu. Po obědě jsme se opět koupali v bazéně a druhá část dětí v lese vyzkoušela Army game. No a protože agent nikdy neodpočívá, tak po večeři jsme ještě vyřešili velkou vlakovou loupež ?

Všechny děti už domů poslaly alespoň jeden dopis/pohled, tak snad dojdou dřív než my ? Všichni jsme v pořádku a a moc se bavíme!

FOTOGALERIE ZDE.

Zprávy z pátého dne (pátek 4.8. 2017):   

Dnes jsme měli velkou událost, protože nás přijeli navštívit příslušníci armády ČR. Ukázalo se totiž, že o zabitého pachatele Štěpána Vomáčku se zajímala také armáda a na jeho dopadení spolupracovala s policií ČR. Příslušníci nám jménem armády poděkovali a přivezli vzkaz od nadpor. Karla Prdlého, že z časových důvodů nemůže slíbit, že přijede osobně, ale každopádně máme očekávat odměnu.

Během dne jsme se procvičili v boji, naučili jsme se několik druhů neviditelného písma, dozdobili si pláště a večer konečně udělali táborák s opékáním špekáčků a písničkami u kytary. A když se začalo smrákat, ještě jsme zahráli noční/večerní hru – Svíčkofuk 🙂

 

Zprávy z šestého dne (sobota 5.8. 2017):   

Dnes nás v detektivní škole čekala daktiloskopie. Každý si zkusil sejmout svůj otisk prstu a taky jsme si natiskli svoje otisky do pravé daktiloskopické karty. Venku byla dnes celý den modrá obloha, takže jsme si užili sluníčka u spousty dalších her a všichni zasoutěžili v „bungerunningu“ a samozřejmě se zašli vykoupat. Blíží se konec tábora a děti se už těší domů, i když žádné velké stesky tady nemáme. Přes den na to není vůbec čas a večer jsme zase tak utahaní, že se hned usne ?

INFORMACE K ODJEZDU: ODJEZD JE DLE PLÁNU V PONDĚLÍ V 9:30 HOD. Z ORIENTKY, PŘEDPOKLÁDANÝ PŘÍJEZD DO BRNA CCA 11:30HOD.

Zprávy z (před)posledního dne (neděle 6.8. 2017):   

Poslední den tábora. Některé děti už pro jistotu od rána balí a pak to zase vybalují…… ? Dnes nás čekaly závěrečné zkoušky (praktická – odhalení sňatkového podvodníka a znalostní –  test z detektivologie – hra Poraď se s koněm) , po jejich složení děti mohly získat Osvědčení detektiva/agenta a také věcné dary od našeho ředitele Růžového pantera, který se ovšem dostavit nemohl… A protože všechny děti na táboře jsou moc šikovné, tak u autobusu budete moct všichni přivítat svého malého agenta! Bohužel  se nemohl osobně dostavit nadpor. Karel Prdlý, aby nám jménem Policie ČR poděkoval za pomoc při vyšetřování případu “Nalezená ruka”, ale poslal nám alespoň jako odměnu výborný dort, na kterém jsme si všichni moc pochutnali. A taky se nám výborně hodil, protože Anetka dnes slavila narozeniny, tak jsme jí do dortu zapíchli svíčku na sfouknutí a pěkbě zazpívali 🙂  Večer jsme ještě naposledy opékali a zazpívali u ohně a ráno po snídani zabalíme a frčíme do Brna!

Všichni jsou v pořádku a natěšení na rodiče a barvité vyprávění všech zážitků!

Tábor se úžasně povedl, děti byly skvělé a už teď pomalu ladíme termín a motivaci na příští rok (vypadá to, že budeme cestovat v čase….) ?